Case Study / Brata

Wyzwanie

Firma Brata jest producentem nowoczesnych i kompleksowych systemów kominowych. W tej branży i przy takim produkcie niezmiernie ważny jest prawidłowy sposób montażu. Naszym zadaniem była produkcja zestawu materiałów instruktażowych, które precyzyjnie i zrozumiale przedstawiają zagadnienia techniczne, a w konsekwencji zminimalizują błędy i pomyłki podczas procesu instalacji.

Strona internetowa

Zaprojektowaliśmy stronę internetową o charakterze konfiguratora. Opracowaliśmy w nim krok po kroku proces składania zamówienia na kominy będące w ofercie firmy. Użytkownik, zarówno klient indywidualny jak i dystrybutor, samodzielnie dokonują poszczególnych wyborów: rodzaju komina, wymiarów, możliwych rozwiązań, akcesoriów. Konfigurator buduje szczegółowe zlecenie oraz wycenę, umożliwia powielanie, modyfikacje i składanie zamówienia.

Zobacz konfigurator
Brata - responsywny wygląd

Responsywny wygląd

Opracowaliśmy wersje projektu również w wariancie do prawidłowego wyświetlania na tablecie oraz na smartfonie. Zadbaliśmy o czytelność, wygodę i intuicyjność korzystania.

Brata - realistyczne wizualizacje

Realistyczne wizualizacje

Stworzyliśmy zestaw realistycznych wizualizacji kominów, ich przekrojów, akcesoriów itp. Dzięki temu proces wyboru jest szybki, a konfigurator ma wysokie walory estetyczne.

Brata - intuicyjna obsługa

Intuicyjna obsługa

Zadbaliśmy o czytelność przekazu. Podzieliliśmy proces na przemyślane kroki, dodaliśmy intuicyjną nawigację i umożliwiliśmy modyfikowanie podjętych wyborów.

Wizualizacje

Tworzenie wizualizacji w celach instruktażowych wymaga ogromnej precyzji. Uwagę należy skupić nie tylko na wyglądzie zewnętrznym produktu, ale również na elementach konstrukcji wewnętrznej. Warunkiem zbudowania prawidłowego modelu a w konsekwencji wizualizacji, jest wnikliwe poznanie dokumentacji technicznej. Solidna praca na tym etapie pozwoliła nam na wykonanie kilkudziesięciu wizualizacji wykorzystanych w animacjach, instrukcjach drukowanych, w konfiguratorze itp.

Płyta

Obsłużyliśmy firmę Brata również w zakresie związanym z wydaniem płyty, na której znajdują się animacje instruktażowe kilku wariantów kominów. Zaprojektowaliśmy nadruk graficzny na płyty, przygotowaliśmy materiał do nagrania, koordynowaliśmy przebieg prac z firmą zajmującą się tłoczeniem płyt.

Brata - płyta CD

Animacja Brata Uniwersal

Naszym zadaniem było przeniesienie na formę animowaną precyzyjnej instrukcji montażu komina oraz wzbogacenie jej o elementy, które były niemożliwe do pokazania w postaci statycznej. Na bazie tego założenia powstała animacja, w której szeroko i z wnikliwą dokładnością pokazujemy prawidłowy proces montażu. Zaczynamy od samego rozpakowania kartonu, sprawdzenia zawartości, przygotowania stosownych narzędzi, po cały proces budowania komina, aż do efektu końcowego.

Tego typu animacja jest bardzo ceniona przez użytkowników z uwagi na jasność i precyzję przekazu, szczegółowość informacji oraz dokładne wizualizacje, przekroje oraz animowane sekwencje.

Inne typy kominów

Dla każdego rodzaju komina powstała odrębna animacja instruktażowa. Charakter graficzny, zastosowane formy przekazu oraz kolejność sekwencji pozostała niezmienna. Każda produkcja stanowi spójny element całej koncepcji.

Opinia klienta

“[...] Z perspektywy kilku lat stałej współpracy możemy dzisiaj stwierdzić, że poziom usług świadczonych przez firmę Etim przyczynia się do naszego rozwoju. Doceniamy profesjonalizm, zaangażowanie i fachowość. Dodatkowym atutem jest na pewno techniczne podejście pracowników, uwzględniające specyfikację naszych produktów, zrozumienie potrzeb i bardzo dobra komunikacja.

Polecamy usługi firmy Etim.”

Prezes Zarządu Krzysztof Krajniak

Brata Systemy Kominowe

animacje.etim.pl strony.etim.pl wizualizacje.etim.pl projektygraficzne.etim.pl