PORTAL INTERNETOWY

Kilkadziesiąt podstron, setki dokumentów do pobrania, tabele, wykresy, prezentacje, elementy animowane, materiały archiwalne i wiele, wiele innych – taki jest portal internetowy WFOŚiGW. A przy tym wygodny w użytkowaniu, interesujący graficznie, spełniający wymagania instytucji budżetowej. Jest również responsywny, czyli dostosowany do prawidłowego wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

zobacz portal
Monitor
Partec - nowa strona
Partec - stara strona
Suwak
iamge

intuicyjny

Poruszanie się po portalu jest łatwe i szybkie dzięki zastosowaniu licznych ikon i skrótów do najpopularniejszych podstron. Intuicyjność rozwiązań przy tak obszernych produkcjach jest kluczowa.

iamge

estetyczny

Konsekwentne stosowanie w całym portalu pakietu rozwiązań graficznych spowodowało że portal, mimo swojej obszerności, zachował wysokie walory estetyczne.

iamge

funkcjonalny

To najważniejsza cecha portalu. Przejrzysta struktura, dostępność informacji oraz logiczne poukładane treści – to elementy, nad którymi długo pracowaliśmy koncepcyjnie, by w praktyce sprostać zadaniu.

AUTORSKIE GRAFIKI

Zestaw prac graficznych obejmował liczne grafiki, które obrazowały zagadnienia istotne dla Wojewódzkiego Funduszu. Stały się one atrakcyjnym uzupełnieniem treści w wielu miejscach portalu, m.in. są wykorzystywane do aktualności.

INTERAKTYWNE WYKRESY

Stworzyliśmy dla Wojewódzkiego Funduszu narzędzie umożliwiające swobodne prezentowanie poszczególnych efektów działalności w dowolnych okresach czasowych. Użytkownicy mogą wybrać interesujące zagadnienie i sprawdzić jak jego realizacje przebiegała na przestrzeni lat. Dynamicznie zmieniające się wykresy zachęcają do zapoznawania się z kolejnymi informacjami.

Prezentacja

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma na swoim koncie liczne sukcesy ekologiczne, działania powiązane z innymi placówkami oraz udziela wsparcia w ramach Funduszy Unijnych. Te obszary działalności, imponujące efekty oraz zaproszenie do współpracy zawarliśmy w obszernej prezentacji.

cms

System zarzadzania treścią, czyli tzw. CMS dla Wojewódzkiego Funduszu musiał cechować się użytecznością i prostotą, a z drugiej strony dawać możliwość pracy często ze skomplikowaną i złożoną treścią. Do tego obszerność portalu wymagała rozbudowanych rozwiązań w systemie zarządzania treścią. Kolejnym elementem z kategorii wyzwanie były uprawnienia dla poszczególnych użytkowników. Precyzyjnie opracowaliśmy zestaw ról w portalu, a dla nich katalog możliwości i ograniczeń. Niezwykle ważne były także wysokie, rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa.

Instrukcje - szkolenia

Dopełnieniem zestawu zadań związanych z budową portalu dla WFOŚiGW było przeprowadzenie szkoleń dla pracowników na różnych szczeblach organizacyjnych. Starannie wyselekcjonowana tematyka oraz dedykowane dla danej grupy instrukcje z powodzeniem pozwoliły nam na przekazanie wytycznych do codziennej pracy. Dodatkowo objęliśmy dzieło kilkuletnim okresem wsparcia.

BANERY REKLAMOWE

Wojewódzki Fundusz promuje swoją działalność również za pomocą banerów zamieszczanych na innych stronach zarówno firm, jak i instytucji. Nasze zadanie polegało na zaprojektowaniu interesujących i zachęcających grafik reklamowych. W efekcie wykonaliśmy zestaw różnowymiarowych banerów w konfiguracji poziomej i pionowej.

doradztwo

Realizacja tak dużego projektu wymagała licznych zebrań, spotkań roboczych i paneli dyskusyjnych. Ten zakres prac rozpoczął się już na etapie specyfikacji funkcjonalno – technicznej portalu. Wymagała ona drobiazgowej analizy, dzięki której można na etapie dokumentacji przewidzieć optymalne rozwiązania lub zapobiec niewłaściwym.

Naszym wsparciem służyliśmy w kwestiach:

  • organizacji struktury portalu,
  • porządkowania bazy danych,
  • funkcjonalności oraz użyteczności,
  • optymalizacji zasobów archiwalnych,
  • spełnienia wymogą BIP.

Na etapie wdrożenia zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy serię szkoleń, podczas których udało nam się przygotować do pracy użytkowników portalu, przy okazji świadcząc usługę konsultacji o różnorodnej tematyce okołoportalowej.

opinia klienta

“Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur.”

Lorem ipsum dolor

animacje.etim.pl strony.etim.pl wizualizacje.etim.pl projektygraficzne.etim.pl